Datum: 08.11.2017

Vložil: Mirek

Titulek: Nadměrné pálení žáhy po začátku užívání

Začal jsem užívat ZP, od počátku standardní dávku 2x 1 lžička ječmene a 2x 10 tabletek chlorelly za den.

Shodou okolností jsem byl celý týden předtím nachlazený, lehká viróza, a když jsem začal, nebyl jsem ještě zcela zdráv.
Druhý den užívání se můj stav poněkud zhoršil. Přišel suchý kašel, znovu se zvětšila rýma, přidalo se pálení v krku a v nosohltanu a začal jsem chrapět. Horší je to v noci a ráno, když se probudím.

Současně se léčím na reflux. Beru 20 mg Omeprazol 1x denně večer. Přesný nález je podezření na začátek syndromu Baretova jícnu.

Ty projevy jsou velmi podobné, jako silnější reflux a já si nejsem jistý, zda jde o zvýšený efekt refluxu (ať už z jakékoliv příčiny), pokračující viróza z minulého týdne, nebo reakci na začátek užívání ZP.

Pokud by šlo o reflux, zamenalo by to více žaludeční kyseliny v jícnu, tedy jeho intenzivnější leptání, zvýšené riziko nevratných změn.

Pro jistotu jsem dnes snížil dávku ZP na polovinu a počkám, jak se situace vyvine.

Jaké je Vaše doporučení? Mám se snažit dráždivý stav překonat, nebo pokračovat sníženou dávkou, nebo ji ještě dále snížit?
Děkuji, M.

Přidat nový příspěvek