Lymfatický systém a celulitida

25.04.2014 21:01

 

Všichni víme, co to je a jak celulitida vypadá :) S jarem každý rok vyběhne spousta přípravků a návodů, jak zatočit s celulitidou :o) Pak přijde další jaro a jsme zase na začátku.

Nerovnosti na pokožce jsou projevem špatného fungování lymfatického systému (LS).  

PROČ celulitida vzniká? Hromadění toxinů v těle, hormonální změny a antikoncepce (nadmíra estrogenu), dědičnost. Ženám narozdíl od mužů se usazuje tuk právě v těchto kritických partiích. Navíc mají ženy "nešťastnou" strukturu podkožního vaziva, které právě umožňuje zvětšené tukové buňky snadno vytlačit proti povrchu kůže.

Úkolem LS je chránit tělo a udržovat ho čisté. Lymfa je zásaditá průhledná tekutina, která proudí lymfatickými cévami z buněk do žilní krve. Funguje jako voda, která dopravuje splašky do kanalizace. Není zde žádné „srdce“, které by natlakovalo lymfatický systém. Proudění je zajištěno změnou tlaku krevních cév a pohybem svalstva. Nevyhovující strava a životní styl zahlcuje LS a ten začíná fungovat omezeně a ucpává se. Kouření, alkohol, káva, málo pijeme, ... Nedostatek správného pohybu proudění lymfy ještě zpomaluje a zastavuje. V místech je značně omezen průtok krve a lymfy. A celulitida je na světě.

 

ŘEŠENÍM je výrazné VNITŘNÍ aktivování a stálé povzbuzování lymfatického a krevního systému. Podpořit čistící schopnosti LS a harmonizovat systém hormonální.

  • stravou – Ječmen a Chlorella GW - "koncentrovaná zelenina" významně podporující fungování a rovnováhu LS, jablka, citrusové plody, ananas, ostatní ovoce a zelenina – co nejvíce, ideální je ½ denního příjmu potravy v podobě ovoce a zeleniny, pitný režim
  • zvládání stresu a náročného životního stylu - Moc přítomného okamžiku - kniha nebo mp3
  • aerobní pohyb - všechny aktivity, kdy se vám zvýší dechová frekvence – kolo, svižná chůze, ... Rozhodně ne silové sporty.

Čím více výše uvedených položek zvládnete vnést do svého života, tím je řešení komplexnější a účinnější.

 

Jsou i VNĚJŠÍ způsoby, jak stimulovat lymfatický systém: Manuální lymfodrenáž, která vede k lokální stimulaci LS. Přípravky k zevní aplikaci mají za úkol zvýšit lokální prokrvení. Jejich účinek je proto velmi omezený.

 

Vnitřní zásah do celilitidy je vždy účinnější a trvalejší. Je to stejné jako u špatně fungujícího motoru - nepomůže, že ho umyjeme a nablýskáme. Musíme jít dovnitř a závadu opravit. Všechno začíná uvnitř a řešení lymfatického systému také.

 

Přeji pohodovou přípravu na léto v plavkách :o)

 

Ing. Jana Ziková

 

Diskusní téma: Lymfatický systém a celulitida

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek